Asociatia Youth for Neamt

Ham Piatra Neamt

Status: Fundraising

Asociatia Youth for Neamt prin intermediul paginii Ham Piatra Neamt - facebook.com/HamPiatraNeamt -  are ca scop găsirea unor familii pentru câinii și pisicile abandonate, informarea și sensibilizarea cât mai multor persoane cu privire la abandonul și situația animalelor de pe străzi.

[ Show more ]

Sumă:

Galantomi:

Donații:

Vrei să fii fundraiser? Contactează Organizația

Numărul animalelor care trăiesc pe stradă în județul Neamț reprezintă o problemă majoră. Din cauza lipsei surselor financiare numeroase persoane nu isi permit sa isi sterilizeze animalele de companie, astfel numarul puilor de catei/pisici abandonati crescand de la an la an. Acestor suflete le este negată șansa la o familie și la o viata demnă,  deoarece sunt aruncati in strada sau chiar ucisi in moduri groaznice.

Ce oferim concret prin acest proiect.

- Consult veterinar animalut
- Tratament
- Sterilizare
- Găsirea unei familii
- Activitati de informare și sensibilizare a cât mai multor persoane cu privire la abandonul și situația animalelor de pe străzi.